Australia

Podróż do Australii to było moje marzenie jeszcze z czasów dzieciństwa, odkąd obejrzałam 3 filmy. Pierwszy z nich to „Piknik pod wiszącą skałą”, drugi to „Krzyk w ciemności” z Meryl Streep, trzeci to „Tim” z młodziutkim Melem Gibsonem. Akcja wszystkich trzech dzieje się w Australii i wszystkie trzy zbudowały w mojej głowie obraz niebywale dalekiego i tajemniczego miejsca. Dlatego, gdy nadarzyła się okazja pierwszy raz polecieć do Australii radość moja nie miała końca.

Australia „na żywo” okazała się dość zwyczajnym miejscem. Niemniej jednak dała mi wiele pięknych przeżyć tyle, że zupełnie innego rodzaju niż te zapamiętane z filmów. Pierwsze to wspinaczka na szczyt żelaznego mostu Harbour Bridge w Sydney. Brzmi groźnie, ale tak naprawdę jest to łatwy, przyjemny i super bezpieczny spacer zapewniający cudowne widoki na całą zatokę. Polecam wszystkim wybierającym się do Sydney. Więcej informacji znajdziecie na stronie www.brideclimb.com.

Kolejnym przeżyciem był lot hydroplanem nad wybrzeżem GoldCoast. Wow!  To było cudowne przeżycie, a widok wybrzeża skrzącego się w blaskach zachodzącego słońca pozostanie w mojej pamięci do końca życia. Poczułam się wtedy jakbym sama grała w filmie, bo była to sytuacja absolutnie filmowa. Start i lądowanie na wodzie, wspaniały lot podczas którego można byłoby nakręcić film do National Geographic, a potem transfer do hotelu super luksusową motorówką. To wszystko było nie do końca realne.

Innym miejscem, które mnie zachwyciło było Ayer’s Rock (Uluru). Ten wielki monolit na pustkowiu owiany licznymi aborygeńskimi legendami i wierzeniami  naprawdę robi wrażenie zarówno o wschodzie jak i o zachodzie słońca. A sama skała oglądana z bliska sprawia niezwykłe wrażenie. Bo skąd np. na pionowej ścianie wziął się ewidentny odcisk palców, przy czym palców o długości kilkunastu metrów.

W zasadzie w Australii wszystko mi się podoba poza odległościami, które trzeba pokonać, aby się przedostać z jednego miejsca do drugiego. Chciałabym tam jeszcze wrócić, bo zostało tam jeszcze kilka zakątków wartych obejrzenia.   

KONTAKT

+ 48 608 057 143 

anna.pawlina2@gmail.com