Zwiedzanie Warszawy z przewodnikiem

Wszyscy znają tytuł piosenki „Jak przygoda to tylko w Warszawie”, a ja jako przewodnik po stolicy staram się, aby Państwa pobyt w tym mieście stał się właśnie taką przygodą, a nie kolejnym nudnym zwiedzaniem typu „Na lewo most, na prawo most, a dołem Wisła płynie”.

Już od lat działam jako przewodnik po Warszawie, odsłaniając przed Odwiedzającymi najpiękniejsze miejsca i prawdziwe skarby stolicy. Oprowadzam zarówno turystów indywidualnych, jak i grupy, w językach polskim oraz angielskim. Oferuję programy standardowe oraz trasy tematyczne dla różnych grup wiekowych. Chętnie przygotuję nietypowy program, uwzględniający sprecyzowane zainteresowania. Oprócz zwiedzania Warszawy mogę także pomóc przy organizacji noclegów i posiłków oraz polecić miejsca, gdzie można spędzić wolny czas.

Oprócz wycieczek po stolicy, zapraszam także na wycieczki terenowe, na Mazowszu i poza nim. Podpowiem, nie tylko co w regionie jest warte odwiedzenia, ale też chętnie zdradzę na jakie wydarzenie w okolicy warto się udać. Zapraszam do współpracy firmy, biura podróży, szkoły oraz parafie.

Informacje nt. oferty dla obcokrajowców znajdziecie Państwo na stronie www.warsawtour.eu

Spacery po Warszawie

Zapraszam na nieśpieszne zwiedzanie Warszawy w spacerowym tempie. Przemierzając ulice stolicy opowiem Państwu ich historię, przyprawioną mnóstwem ciekawych anegdot. Wspólnie będziemy podziwiać największe wszystkim znane atrakcje, ale też zabiorę Państwa poza utarte szlaki, pokazując różne oblicza miasta. Gotowi na wyjątkową przechadzkę po wyjątkowym mieście? 

Dla firm

Co pokazać tym, którzy już wszystko widzieli? Staram się sprostać także takim wyzwaniom! Jako przewodnik po Warszawie znam wiele fascynujących miejsc z mapy kulinarnej, kulturalnej, a także sportowej miasta. Ponadto żywo interesuję się życiem stolicy i jestem na bieżąco z najnowszymi wydarzeniami i chętnie podpowiem, gdzie warto się wybrać w czasie pobytu.

Zwiedzanie tematyczne

Dużą popularnością cieszą się trasy tematyczne, podczas których skupiamy się na wybranym zagadnieniu. To bardzo interesujący sposób na poznawanie stolicy. Warszawa, to nie tylko Łazienki i Stare Miasto. Warszawa, to też Praga ze swoją szemraną przeszłością. Warszawa, to dawna robotnicza Wola, która dziś na naszych oczach zmienia się nie do poznania. A nade wszystko Warszawa to ludzie, którzy tu mieszkali. Bardzo wdzięcznym motywem do oprowadzania jest też literacka i filmowa historia miasta.

Dla parafii

Zapraszam grupy parafialne na wycieczki po Warszawie i okolicach śladami polskich świętych. Warszawa to przede wszystkim miasto Błogosławionego księdza Popiełuszki. To właśnie na warszawskim Żoliborzu przez wiele lat swojej kapłańskiej posługi żył i pracował, a dziś w podziemiach kościoła możemy oglądać muzeum opowiadające o jego drodze do świętości. Wyjazd do podwarszawskiego Niepokalanowa to okazja aby poznać drogę życia Św. Maksymiliana Kolbe. Organizuję też pielgrzymki po Mazowszu śladami św. siostry Faustyny

Dla szkół

Wycieczka do stolicy to świetny sposób na uzupełnienie edukacji szkolnej. Dzieci i młodzież mogą poznać historię miasta w miejscu, w którym się działa. Dla dzieci i młodzieży oferuję szereg programów tematycznych dostosowanych do programu nauczania i uzupełniających wiedzę zdobytą w klasie o wiedzę praktyczną, np. podążając szlakiem Bohaterów Powstania Warszawskiego, Marii Skłodowskiej - Curie, Fryderyka Chopina i wielu innych. Jako przewodnik po Warszawie odkryję przed grupą nie tylko znane miejsca takie jak Łazienki Królewskie, Stare Miasto, Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, Muzeum Powstania Warszawskiego, Zamek Królewski, Centrum Nauki Kopernika, Ogród Saski, Cmentarz na Powązkach, Pałac Kultury i Nauki, ale też wiele innych mniej znanych a równie fascynujących zakątków miasta.

Wycieczki poza Warszawę

Wizyta w zamku, spacer po puszczy, spływy kajakowe, kuligi – odkrywanie Mazowsza to fantastyczne uzupełnienie zwiedzania Warszawy. Zapraszam na interesujące wycieczki poza stołeczne miasto. Miejsce i program dostosowuję do preferencji grupy oraz pory roku.

KONTAKT

+ 48 608 057 143 

anna.pawlina2@gmail.com